Açık Kalp Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Ameliyat olacak hastanın gerekli tahlillerinin yapılması için, ameliyattan yeteri kadar önce hastaneye başvurulması gerekmektedir. Bu tahliller rutin olup kan, idrar testleri ve elektrokardiyogram (EKG), akciğer röntgeni, şah damarı usg si gibi tetkiklerdir.

Kapak hastaları için ameliyat öncesi dişlerin kontrolü ve gerekiyorsa tedavisi gereklidir. Daha önceden yapılmamış ise, koroner anjiogramın ameliyat öncesinde yapılması gerekir.

Ameliyat öncesi hem cerrah hem de anestezi doktoru hastayı tekrar değerlendirir. Gerek ameliyat gerek ise ameliyat sonrası süreç ile ilgili bilgilendirme yaparlar. Özellikle bu bilgilendirme ameliyat sonrası süreç için çok önemlidir. Gerekli görüldüğü kadar kan ve kan ürünü hazırlanır. Ameliyattan bir gün önce hastanın vücut temizliği gerçekleştirilir. Ameliyat sabahı hasta ufak bir sakinleştirici ile ameliyathaneye götürülür.

📍 İstanbul / Avcılar
📱 538 528 56 44

Daha fazlası için web sitemi ziyaret edebilirsiniz.
🌍 www.mazlumsahin.com

#aortyırtılması#aortyirtilmasi#aortdiseksiyonu#aortdiseksiyonutedavisi#aortdiseksiyonları#aortdiseksiyon#kalpvedamarcerrahisi#kalpvedamar#kalpvedamarsağlığı#kalpvedamarhastalıkları#kalpdoktoru#kardiyovasküler#kardiyovaskülercerrahi#bypassameliyatı#varistedavisiistabul#varistedavisi#ameliyatsızvaristedavisi#avcilar#docdrmazlumsahin#mazlumşahin#bacakagrisi#varistedavisi#varistedavisiistabul#damartıkanıklığı#damartedavisi#damartıkanıklığıtedavisi#damartıkanması#küçükkesiilekalpameliyatları#küçükkesikalpameliyatı#bypassameliyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button